Zwrotnik Ukraina Юрій Андрухович

ISBN:

Published: September 2014

Paperback

224 pages


Description

Zwrotnik Ukraina  by  Юрій Андрухович

Zwrotnik Ukraina by Юрій Андрухович
September 2014 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 224 pages | ISBN: | 8.31 Mb

Idę na Majdan. Kto idzie ze mną? - napisał na Facebooku ukraiński dziennikarz Mustafa Najem w listopadzie 2013 roku. Z lokalnej demonstracji przeciwko autokratycznej decyzji prezydenta Janukowycza o nieratyfikowaniu umowy stowarzyszeniowej z UniąMoreIdę na Majdan. Kto idzie ze mną? - napisał na Facebooku ukraiński dziennikarz Mustafa Najem w listopadzie 2013 roku. Z lokalnej demonstracji przeciwko autokratycznej decyzji prezydenta Janukowycza o nieratyfikowaniu umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską powstał ogólnokrajowy ruch.

Ten pokojowy protest szybko stał się symbolem nadziei i odnowienia ukraińskiego społeczeństwa, ale także wielkim znakiem zapytania - czy w obecnych warunkach geopolitycznych możliwe jest powstanie nowej, samorządnej Ukrainy? Czy kształtuje się tam w bólu i krwi społeczeństwo obywatelskie, które chce otrząsnąć się z postradzieckiego systemu korupcji, kłamstwa, nienawiści i przemocy, czy też Ukraina staje się ofiarą zbudzonych marzeń imperialistycznych Rosji?

Zwrotnik Ukraina to wyjątkowy zbiór esejów, w którym pisarze, historycy, socjologowie, świadkowie wydarzeń opowiadają o dniach, które zapisują się właśnie na kartach historii pewnego narodu, zmieniając przyszłość świata. Redaktor niniejszego zbioru Jurij Andruchowycz (ur. 1960) jest najpopularniejszym współczesnym pisarzem ukraińskim.

Niedawno ukazał się polski przekład jego Leksykonu miast intymnych.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Zwrotnik Ukraina":


licatanutrition.com

©2011-2015 | DMCA | Contact us